Zamknij

Zabrała dziecko do lasu i zadźgała je nożem. Jest wyrok

Redakcja
19.01.2018 20:13
Zabrała dziecko do lasu i zadźgała je nożem. Jest wyrok
fot. Flickr

Na 25 lat więzienia skazał sąd w Szczecinie Paulinę M., która w lipcu 2016 r. zabiła swojego rocznego syna, a później spowodowała wypadek drogowy. Wyrok jest nieprawomocny.

- Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał Paulinę M. winną zabójstwa syna. Kara jest surowa, bo według sądu matka działała z premedytacją, zaplanowała zabójstwo. Dwukrotnie ugodziła dziecko nożem z dużą siłą - powiedział Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. Dodał, że biegli uznali, iż kobieta, gdy dokonywała zabójstwa, była w pełni poczytalna.

Przyjechała z Niemiec

32-letnia Paulina M. w lipcu 2016 r. podróżowała ze swoim rocznym synem Olafem z Niemiec do Polski. Do zabójstwa dziecka doszło w lesie na terenie Szczecina (zachodniopomorskie), a do wypadku, który był próbą samobójczą, w pobliżu Sierpca niedaleko Płocka (mazowieckie).

Wcześniej między kobietą, a jej mężem dochodziło do nieporozumień. Podczas pierwszego procesu 32-latka przyznała się do winy.

Ma drugie dziecko

Paulina M., która ma polskie obywatelstwo, przebywała w Niemczech wraz mężem i dwójką dzieci, w tym ze starszym 8-letnim synem Igorem. 12 lipca 2016 r. wyjechała z młodszym synem do Polski; jak twierdziła, w odwiedziny do siostry. Podróżowała samochodem osobowym, przekraczając granicę w okolicach Szczecina.

Gdy kobieta opuściła miejsce zamieszkania, jej mąż zadzwonił do jednej z komend policji w Polsce, informując o możliwej trasie jej przejazdu oraz o tym, że może ona cierpieć na depresję.

RadioZET.pl/pap/maal