Zamknij

Zabójstwo boksera w Szczecinie. Kolejni zatrzymani

Redakcja
14.03.2017 10:12
CBŚP
fot. Policja

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni i utrudniania śledztwa w sprawie morderstwa byłego boksera w Szczecinie  - poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Mężczyźni pomagali sprawcom zabójstwa byłego boksera w ukrywaniu się, a także przechowywali przedmioty, które posłużyły do zbrodni - wynika z informacji CBŚP. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w Szczecinie, Wolinie i Kołobrzegu. Zabezpieczono znalezione przy nich nielegalną broń palną i amunicję, maczetę, pałkę teleskopową i ponad 3 tys. euro.

W zachodniopomorskim Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Prokuratury Krajowej mężczyźni usłyszeli zarzuty utrudniania postępowania karnego i nielegalnego posiadania broni. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich na dwa miesiące.

Do głośnego zabójstwa doszło na początku ubiegłego w szczecińskim Dąbiu. Według policji, tłem do zbrodni były porachunki między członkami grup przestępczych. Ofiara zabójstwa zginęła od uderzeń maczetą.

Jedną z osób zamieszanych w zabójstwo policja zatrzymała kilka godzin po zbrodni. Druga uciekła do Norwegii, gdzie wpadła w ręce miejscowych policjantów. W styczniu przekazano ją Polsce.

RadioZET.pl/PAP/MP