Znęcali się nad swoją ofiarą, po czym...upiekli ją i zjedli. Policja zatrzymała czterech kanibali

Redakcja
23.11.2017 12:17
Policja
fot. Flickr

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz znieważenia zwłok - m.in. kanibalizmu, do czego miało dojść 15 lat temu na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego –- poinformowała w czwartek szczecińska prokuratura. Podejrzanym grozi dożywocie.

- Jak ustalono, po uprzednim pobiciu mężczyzny i pozbawieniu go wolności ze szczególnym udręczeniem, dokonano zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Według prokuratury, podejrzani dopuścili się też kanibalizmu. Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz znieważenia i ograbienia zwłok.

Śledztwo prowadzone było przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy oraz Wydział Kryminalny Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Funkcjonariusze ustalili, że w zdarzeniu sprzed 15 lat brało udział pięciu mężczyzn, przy czym jeden z nich zmarł. Czterej podejrzani zostali zatrzymani 15 października.

Sąd Rejonowy w Szczecinie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztowania wobec wszystkich podejrzanych. Dwóch z nich złożyło zażalenie, którego sąd nie uwzględnił. Za zarzucaną mężczyznom zbrodnię grozi kara dożywotniego więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MP