Zamknij

10 lat więzienia za atak na księdza? Jest akt oskarżenia

24.09.2019 11:07
Ksiadz
fot. East News

Nawet dziesięć lat więzienia grozi trzem podejrzanym o atak na księdza i kościelnego w jednej ze szczecińskich parafii – informuje PAP. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ksiądz proboszcz i dwie towarzyszące mu osoby zostały zaatakowane 28 lipca. Gdy przebywali w zakrystii, podeszli do nich trzej mężczyźni.

Zobacz także

Sprawcy działali z powodu przynależności wyznaniowej (poszkodowanych – red.) do Kościoła Katolickiego, grożąc pokrzywdzonym natychmiastowym pozbawieniem życia i doprowadzając ich do stanu bezbronności.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Z ustaleń śledczych wynika, że agresorzy chcieli przejąć szaty liturgiczne księdza. Kiedy jeden ze sprawców próbował chwycić za wiszący na wieszaku ornat, pokrzywdzona, próbując temu zapobiec, została odepchnięta. Gdy ksiądz i kościelny zażądali, żeby mężczyźni opuścili pomieszczenia, zostali zaatakowani i pobici.

Oskarżeni usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, ale też usiłowania oszustwa (próba kradzieży szat liturgicznych) i naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonych. Dwójka napastników miała naruszyć mir domowy.

Zobacz także

Sprawcami są 53-latek, 28-latek i 27-latek. Wszyscy byli wcześniej karani sądownie. Na wyrok poczekają zapewne w areszcie. Najsurowsza z kar – za rozbój – przewiduje nawet 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP