Zamknij

Szarpanina w szczecińskim tramwaju. Sprawa w prokuraturze

Redakcja
16.02.2017 18:20
Szczecin
fot. YouTube

Prokuratura wyjaśnia kontrowersyjną interwencję kontrolerów biletów komunikacji miejskiej ze Szczecina. W sieci pojawiło się nagranie jednego ze świadków. Zarejestrował, jak podczas kontroli w jednym z tramwajów dwaj kontrolerzy używają siły wobec gapowicza.

Zagłosuj

Czy kontrolerzy przekroczyli swoje uprawnienia?

Liczba głosów:

Na nagraniu, które krąży w sieci, widać, jak kontrolerzy nie tylko nadużywają siły w stosunku do gapowicza, ale przy okazji szturchają i napierają na innych pasażerów:

Kontrolerzy biletów nie mają prawa używać tzw. środków przymusu bezpośredniego, czyli po prostu przemocy, nawet wobec pasażerów podróżujących bez biletów czy karty okresowej.

W tramwaju słychać było głosy oburzenia. Świadkowie podkreślają, że kontrolowany gapowicz nie wyrywał się ani nie próbował uciekać, a mimo to kontrolerzy byli bardzo agresywni. 

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego broni swoich pracowników. Uważa, że to kontrolowany mężczyzna był agresywny. Miał łokciami uderzać w kontrolerów, podnoszą także argument, że to już czwarty przypadek, kiedy ten konkretny gapowicz został przyłapany bez biletu. Sprawę musi wyjaśnić policja i prokuratura. 

RadioZET.pl/PaO/MP