Zamknij

Nietrzeźwy mężczyzna próbował zdać prawo jazdy. Zaliczył łuk

Redakcja
05.04.2017 10:18
Nietrzeźwy mężczyzna próbował zdać prawo jazdy. Zaliczył łuk
fot. Shuterstock

Zaliczył łuk na placu manewrowym i już miał jechać dalej, kiedy egzaminator poczuł, że kursant musiał coś wypić przed. Okazało się, że mężczyzna próbujący zdać prawo jazdy miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie. 47-latek podchodził do egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Rozpoczął dobrze, bo od zaliczonego łuku. Jak się później okazało, dobrze, że jego egzamin skończył się na placu manewrowym.

Egzaminator poczuł od mężczyzny alkohol, kiedy podszedł do samochodu, by wydać kolejne polecenie. Pracownik WORD natychmiast zadzwonił na policję. 

- Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny i okazało się, ze wydmuchał on ponad promil alkoholu - informuje asp.sztab. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Mężczyzna stracił wcześniej prawo jazdy - właśnie za jazdę po pijanemu. Teraz próbował odzyskać dokument, ale jak widać ponownie popełnił ten sam błąd. Grozi mu do dwóch lat więzienia. Mimo że nie posiada prawa jazdy, inną karą miałby być zakaz prowadzenia pojazdów przez pół roku.

RadioZET.pl/TVN24/KM