Szczecin: pracownicy skarbówki oskarżenia o korupcję. 8 osób zatrzymanych

Redakcja
25.10.2017 17:17
Szczecin: pracownicy skarbówki oskarżenia o korupcję. 8 osób zatrzymanych
fot. pixabay

Osiem osób zatrzymano z związku z zarzutami o charakterze korupcyjnym – poinformowała w środę Prokuratura Krajowa. Część z podejrzanych w tej sprawie to pracownicy szczecińskiej skarbówki.

Zagłosuj

Czy Polska ma twoim zdaniem problem z nadmierną biurokracją?

Liczba głosów:

Do tej pory pracownicy Urzędu Skarbowego wypatrywali nieprawidłowości wśród podatników. Tymczasem sami trafili pod lupę prokuratury, co skończyło się zatrzymaniem osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

Korupcja w urzędzie

23 października na polecenie prokuratora z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zostało zatrzymanych przez ABW osiem osób w związku z zarzutami korupcyjnymi – wynika z informacji Prokuratury Krajowej.

Poważne zarzuty

Z informacji, jakie śledczy przekazali mediom wynika, że zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. przyjmowania korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną oraz udzielenia takiej korzyści, a także powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za łapówkę.

Spośród ośmiu zatrzymanych, prokurator tylko w przypadku jednej osoby wystąpił o tymczasowe aresztowanie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/gs24.pl/strz