Zamknij

Ewakuacja po znalezieniu na strychu "niezidentyfikowanego pakunku". Sprawę bada prokuratura

PAP
15.10.2021 17:51
Ewakuacja - zdjęcie ilustracyjne
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Szczecińska prokuratura przejęła sprawę potencjalnie niebezpiecznego przedmiotu, znalezionego w piątek na strychu kamienicy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Z budynku ewakuowani zostali jego mieszkańcy.

W piątek na strychu jednej z kamienic przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie znaleziono niezidentyfikowany obiekt. Dla bezpieczeństwa mieszkańców zarządzono ewakuację mieszkańców dwóch klatek tego budynku.

Szczecin. Ewakuacja po znalezieniu na strychu niezidentyfikowanego pakunku

– Z kamienicy ewakuowano 37 osób, w tym 90-latkę, która nie mogła o własnych siłach opuścić kamienicy. Kobieta została przetransportowana do szpitala – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Szczecinie mł.asp. Przemysław Majer. Na czas prowadzenia czynności ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi i ul. Janosika został wstrzymany.

Prokuratura nie zdradza wiele informacji na temat incydentu. – Są prowadzone czynności związane z ujawnieniem przedmiotu, który może spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego – powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka. 

Ewakuowani mieszkańcy kamienicy przy ul. Piotra Skargi wrócili do swoich mieszkań. Wznowiony został ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi z ul. Janosika.

RadioZET.pl/PAP - Małgorzata Miszuk/oprac. AK