Zamknij

"Konstytucja, Jędrek". Koszulka na pomniku Lecha Kaczyńskiego. To wiadomość dla Dudy

Redakcja
28.07.2018 13:50
Duda
fot. PAP

W sobotni poranek ktoś zawiesił na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie koszulkę. Napis na niej miał być przekazem dla Andrzeja Dudy.

Incydent miał miejsce w sobotni poranek. Ktoś założył na monument biały t-shirt z napisem "Konstytucja, Jędrek". Profil KOD na Twitterze publikuje fotografię z happeningu:

Słowa te skierowane są oczywiście do Andrzeja Dudy i to z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że obecny prezydent jest dawnym podwładnym i politycznym uczniem zmarłego w Smoleńsku Lecha Kaczyńskiego, a po drugie jest to nawiązanie do podpisania przez Dudę nowelizacji ustaw o polskim sądownictwie.

Według informacji szczecińskiej "GW" koszulka została już zdjęta. 

Duda podpisał

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustaw m.in. o ustroju sądów, Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i prokuraturze - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowelizacja została w czwartek opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Sejm uchwalił te zmiany w zeszły piątek. Senat przyjął je - bez poprawek - w nocy z wtorku na środę. W nowelizacji chodzi m.in. o zmiany procedur wyboru I prezesa SN i kwestie obsady stanowisk w tym sądzie.

Protesty pod Pałacem

W czwartek wieczorem przeciwnicy zmian w sądownictwie protestowali przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Krytykowali podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw m.in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze.

Zobacz także

Protestujący uważają, że wprowadzane przez PiS są niezgodne z konstytucją i doprowadzą do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości.

RadioZET.pl/szczecin.wyborcza.pl/PAP/MP