Zamknij

Przewrócił się 30-metrowy dźwig. Dramatyczne sceny na przystani wodnej

23.10.2021 18:21
w Szczecinie zawalił się dźwig
fot. PAP

W Szczecinie przewrócił się dźwig, który wyciągał z wody łódź. Jak poinformowała PAP rzeczniczka WSPR, do szpitala trafił operator maszyny. Akcja podnoszenia dźwigu może potrwać nawet do niedzieli.

Szczecin. Na przystani w Dąbiu przewrócił się dźwig, który wyciągał z wody łódź. Jak poinformowała PAP rzeczniczka WSPR, do szpitala trafił operator maszyny.

"Dźwig już miał wyciągnąć na ląd łódź, gdy nagle runął do tyłu na ziemię, roztrzaskując łódkę na pół. Uszkodzone zostało ramię dźwigu" - informuje Gazeta Wyborcza.

Szczecin. Przewrócił się 30-metrowy dźwig. Jedna osoba w szpitalu

- Mężczyzna został przewieziony do szpitala ze względu na podwyższone ciśnienie spowodowane sytuacją stresową - przekazała PAP w sobotę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

mid-21a23073
fot. PAP

Nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku. - Wezwałem policję i pogotowie, przyjechali bardzo szybko. Operator dźwigu był w szoku, więc pojechał do szpitala na badania - powiedział "Wyborczej" bosman dyżurny.

Mogła to być awaria systemu, który wyłącza się przy zbyt dużym obciążeniu - powiedział bosman.

Dźwig wyciągał z wody jedną z łodzi na terenie przystani AZS przy ul. Przestrzennej w szczecińskim Dąbiu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Elżbieta Bielecka (PAP)/ Gazeta Wyborcza