Tragiczna śmierć chłopców w Szczecinie. „Uciekli z Centrum Opieki”

20.11.2019 11:05
Szczecin
fot. PAP

Szczecin. Chłopcy, którzy we wtorek wpadli do basenu przeciwpożarowego, byli w trakcie ucieczki z Centrum Opieki nad Dzieckiem. Dzieci zmarły w nocy w szpitalu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Dwaj chłopcy, w wieku 12 i 13 lat, zmarli w nocy z wtorku na środę w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach. Zostali tam przewiezieni po akcji ratunkowej, po tym, jak strażaccy nurkowie wydobyli ich ze zbiornika przeciwpożarowego na terenie byłego złomowiska w rejonie ulic 26 kwietnia i Twardowskiego w Szczecinie.

U chłopców doszło do zatrzymania akcji serca. Podczas reanimacji na miejscu wypadku nie udało się jej przywrócić. Podjęto decyzję o przetransportowaniu ich do szpitala na Pomorzanach.

Pogotowie przywiozło chłopców do szpitala w stanie ciężkim, w głębokiej hipotermii. Zostali tam podłączeni do specjalistycznej aparatury, ale kilkugodzinne próby ich uratowania się nie powiodły.

Szczecin. Dwaj chłopcy uciekli z Centrum Opieki nad Dzieckiem

Poszkodowani w wypadku chłopcy byli wychowankami Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. W dniu zdarzenia od godzin porannych chłopcy byli w trakcie ucieczki z Centrum. O ucieczce we wtorek o godz. 9:20 poinformowana została policja oraz prawni opiekunowie.

Po otrzymaniu zgłoszenia o tragicznym zdarzeniu pozostali wychowankowie, rodziny chłopców oraz kadra Centrum zostali objęci wsparciem psychologicznym.

poinformował w środę rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie Maciej Homis

Z uwagi na prowadzone postępowanie oraz szacunek do rodzin MOPR nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP