Zamknij

Nie żyje 15-latka. Odurzała się odświeżaczem powietrza

Dominik Gołdyn
18.04.2019 15:33
Pogotowie Ratunkowe
fot. PAP

Tragedia w Szczecinie. Nie żyje 15-letnia dziewczyna, która w towarzystwie znajomych odurzała się odświeżaczem powietrza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Radio Szczecin, 15-latka odurzała się odświeżaczem powietrza zakupionym w jednym ze szczecińskich supermarketów. Gdy nastolatka poczuła się źle i dostała drgawek, jej znajomi wezwali pogotowie ratunkowe. 

Nie żyje 15-latka. Odurzała się odświeżaczem powietrza

W momencie przybycia karetki pogotowia 15-latka była nieprzytomna. Ratownicy medyczni zdiagnozowali u nastolatki nagłe zatrzymanie krążenia. Podjęto próbę reanimacji. Niestety dziewczyna zmarła. 

Świadkowie zdarzenia mieli zeznać, że miała ona wcześniej odurzać się odświeżaczem powietrza.

Paulina Targaszewska z pogotowia ratunkowego

Sprawą śmierci 15-latki zajmuje się szczecińska prokuratura. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok nastolatki i opinię biegłych. Prokuratura nie przesądza, czy na pewno odurzanie się odświeżaczem było przyczyną śmierci.

Zobacz także

To jednak nie pierwszy przypadek odurzania się nastolatków szkodliwymi oparami. W maju 2018 roku 12-letnia dziewczynka zmarła w swojej sypialni po wdychaniu oparów dezodorantu. Jej rodzina rozpoczęła kampanię ostrzegającą młodzież przed niebezpieczeństwem nadużywania aerozoli. 

RadioZET.pl/Radio Szczecin