Zamknij

Niewidomy stracił orientację i wpadł do rzeki. Dramatyczne nagranie [WIDEO]

Redakcja
28.02.2019 13:05
Niewidomy stracił orientację i wpadł do rzeki. Dramatyczne nagranie [WIDEO]
fot. KWP Szczecin

Niewidomy mieszkaniec Szczecina stracił orientację i wpadł do rzeki Odry. Życie mężczyzny uratowało dwóch przypadkowych przechodniów. Komendant Miejski Policji w Szczecinie podziękował bohaterom. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do zdarzenia doszło tydzień temu w pobliżu szczecińskiego nabrzeża. Niewidzący oraz częściowo niedosłyszący mieszkaniec Szczecina, wracając z pracy, zmylony bodźcami zewnętrznymi, stracił orientację, w wyniku czego wpadł do Odry.

Na tę groźną sytuację zareagowali dwaj szczecinianie, którzy na szczęście znajdowali się w pobliżu. Widząc całe zdarzenie, natychmiast podbiegli do brzegu i wyciągnęli z wody wychłodzonego mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji oraz wezwanym na miejsce służbom ratowniczym uratowano ludzkie życie.

Zobacz także

Szef szczecińskiej policji pogratulował bohaterom wzorowej postawy obywatelskiej, która przyczyniła się do zapobieżenia tragedii. Podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania. Komendant podziękował mężczyznom za czujność, refleks oraz odwagę, która jest wzorem do naśladowania dla innych osób.

W podziękowaniu za wzorową obywatelską postawę mł. insp. Piotr Makuch wręczył ryngrafy.

fot

RadioZET.pl/DG