Kanibale ze Szczecina. Nowy wątek ws. dramatycznego morderstwa

Redakcja
06.03.2018 22:33
Kanibale ze Szczecina. Nowy wątek ws. dramatycznego morderstwa
fot. East News

15 lat temu na jednej z imprez doszło do przerażającej zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami Szczecina. Grupa mężczyzn miała zabić swojego kolegę, a następnie zjeść części jego ciała. W sprawie pojawia się nowy wątek. Kilka dni temu z dna jednego z jezior w województwie lubuskim wyłowiono ludzkie szczątki. Prawdopodobnie należą do ofiary bestialskiego mordu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje portal Fakt24.pl, powołując się na nieoficjalne doniesienia szczecińskiej „Gazety Wyborczej”, policja, zasłaniając się dobrem śledztwa, nie komentuje nowego wątku sprawy. Dotychczasowy materiał dowodowy umożliwił postawienie zarzutów czterem podejrzanym, którzy zostali tymczasowo aresztowani. 

Dwóch z nich złożyło zażalenia. Sąd Okręgowy w Szczecinie nie przychylił się jednak do ich wniosków i utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Zobacz także

W 2002 roku podczas imprezy na terenie województwa zachodniopomorskiego grupa mężczyzn miała zabić swojego kolegę, a następnie zjeść części jego ciała. Podejrzanych udało się zatrzymać po 15 latach śledztwa. Mężczyźni przebywają od kilku miesięcy w areszcie. 

— Jak ustaliliśmy, podczas imprezy w domu, w której udział brało pięciu mężczyzn, doszło do zabójstwa jednego z nich. Ofiara najpierw została brutalnie pobita, a następnie przetrzymywana w zamknięciu ze szczególnym udręczeniem przez ponad tydzień. Potem mężczyznę zamordowano. Co więcej, oprawcy odcięli części ciała swojej ofiary, a następnie upiekli je i częściowo zjedli — powiedziała w rozmowie z Fakt24.pl prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Czwórce zatrzymanych grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Fakt24/DG