Zamknij

Połamał krzyż w kościele i uderzył księdza. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu

PAP
01.10.2021 11:07
Kościół w Szczecinie Pomorzanach
fot. PrawicowyInternet/YouTube (screen)

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który w połowie września napadł na parafię w Szczecinie - zdecydował sąd. Podejrzany usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała księdza, obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia parafii.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała księdza, obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia parafii - poinformowała PAP w piątek p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Do ataku doszło w połowie września w kościele na szczecińskich Pomorzanach.

Jak przekazała PAP w piątek p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek, mężczyzna "obraził uczucia religijne przez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zniszczenie mienia parafii".

Wszedł do kościoła i zerwał krzyż ze ściany. Otrzymał 3 miesiące aresztu

15 września tego roku kamery monitoringu kościoła pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach zarejestrowały mężczyznę podczas napadu. Widać na nich, jak z butelką piwa w ręce zrywa ze ściany krzyż wiszący w przedsionku kościoła, kopie kropielnicę i chce wejść do wnętrza kościoła przez szklane drzwi - te mimo uderzenia w nie krzesłem nie ustąpiły.

Prok. Obarek przekazała też, że mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała "i znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe" księdza, a także kierowanie do niego gróźb karalnych.

Ksiądz znalazł się w przedsionku kościoła zawiadomiony przez jedną z parafianek o agresywnym zachowaniu mężczyzny. Ten uderzył duchownego. 33-latek został natychmiast zatrzymany przez policję. Jak informowała oficer prasowa szczecińskiej KMP, był już notowany. Ze względu na stan zdrowia mężczyzny przez kilkanaście dni nie można było wykonać czynności prokuratorskich.

RadioZET.pl/PAP - Elżbieta Bielecka

C