Zamknij

Potężna ulewa nad miastem. Zalane ulice, szpital, ewakuowano harcerzy

01.07.2022 19:27
ulewa w Szczecinie
fot. Anna Maria Dąbkowska/ Kataklizmy w Polsce i na świecie

Potężna ulewa, która przeszła nad Szczecinem, spowodowała duże utrudnienia w ruchu. Po otrzymaniu alertów o spodziewanych burzach 900 uczestników 14 obozów harcerskich zostało ewakuowanych do obozów rezerwowych.

Gwałtowna ulewa, która przeszła nad stolicą Pomorza Zachodniego, spowodowała utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice w centrum miasta zostały zalane. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień m.in. na ul. Cyryla i Metodego, Batalionów Chłopskich, 1 maja, Madalińskiego i Niemcewicza.

- Dużo ulic jest zlanych i nieprzejezdnych, wszędzie tworzą się duże korki – poinformował kierowca ze Szczecina. Jak informują kierowcy, na skrzyżowaniu Sczanieckiej i 1 maja nie działa sygnalizacja świetlna.

Straż pożarna w województwie zachodniopomorskim do godz. 17.00 interweniowała 310 razy. Częściowo zalane zostały szpital przy Unii Lubelskiej.

Szczecin. Potężna ulewa nad miastem. Zalane ulice, szpital

- Zalane pomieszczenia, korytarz na poziomie minus jeden w okolicy laboratorium Diagnostyka i oprócz tego na SOR dziecięcym i SOR dla dorosłych. Straż pożarna była, wypompowywali i dalej służby pracują. My też, już pompy mamy dodatkowe, gdyby nasilił się deszcz, to jesteśmy w miarę zabezpieczeni – przekazała rzeczniczka szpitala przy Unii Lubelskiej dr Joanna Woźnicka.

Podobna sytuacja miała miejsce w szpitalu klinicznym nr 2 na Pomorzanach. - W kilku miejscach nas zalało, ale - co najważniejsze - sale chorych są bezpieczne, suche, pacjenci są bezpieczni, żaden sprzęt nie ucierpiał. Nie ma żadnych znacznych strat – przekazała rzeczniczka prasowa szpitala klinicznego nr 2 Bogna Bartkiewicz.

ZOBACZ: Radar burz na żywo. Zobacz, gdzie jest teraz burza

Jak podał rzecznik KW PSP w Szczecinie st. kpt. Tomasz Kubiak, uczestników 14 obozów harcerskich, łącznie ponad 900 osób zostało przeniesionych do obozu rezerwowego w Szczecinku i do szkoły w Bornem Sulinowie.

W Czaplinku (zachodniopomorskie) na jeziorze Drawsko przewrócił się jacht typu Omega, z wody podjęto 6 osób – 5 dzieci i instruktor. Do godz. 17.00 straż pożarna odnotowała 310 interwencji związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi. Najwięcej w Szczecinie (64) oraz powiatach: stargardzkim (45), gryfińskim (44), goleniowskim (44) myśliborskim (26), drawskim (24), pyrzyckim (15), polickim (15), świdwińskim (8), gryfińskim i choszczeńskim (7).

RadioZET.pl/ PAP/ Facebook

C