Zamknij

Gawłowski na dłużej w areszcie? Prokuratura szykuje kolejny wniosek

Redakcja
27.06.2018 11:59
Gawłowski
fot. PAP

Wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu dla Stanisława Gawłowskiego trafi w czwartek do szczecińskiego sądu. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ZET, prokuratura chce kolejnych trzech miesięcy w areszcie dla posła PO.

Możliwe że sąd zajmie rozpatrzy wniosek jeszcze w piątek, ale to już zależy do grafiku sędziego, który będzie zajmować się sprawą. W przypadku przedłużenia aresztu sąd nie jest już związany 24 godzinami od wpłynięcia pisma. Zobligowany jest jedynie terminem przed 12 lipca, ponieważ wtedy upływają trzy miesiące od aresztowania polityka.

Zobacz także

Prokuratura argumentuje wniosek nowymi zarzutami, które chce postawić Gawłowskiemu i dalszą obawą matactwa z jego strony.

Śledczy wystąpili już z odpowiednim wnioskiem do Sejmu, nie wiadomo jednak, kiedy zbierze się w tej sprawie komisja i czy pozwoli na postawienie nowych zarzutów.

Gawłowski w areszcie

Stanisław Gawłowski przebywa w areszcie od połowy kwietnia. Prokuratorzy Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie postawili mu pięć zarzutów. Trzy z nich związane są z korupcją i z tzw. aferą melioracyjną.

Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Zobacz także

RadioZET.pl/MG/MP