Zamknij

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa dla nożownika ze Szczecina

Redakcja
24.12.2018 16:27
Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa dla nożownika ze Szczecina
fot. A.Szkocki/PolskaPress

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał w poniedziałek mężczyzna, który w niedzielę w Szczecinie zaatakował nożem dwóch innych mężczyzn – poinformowała PAP w poniedziałek szczecińska prokuratura. Jeden z zaatakowanych zmarł.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

"Prokurator przedstawił dziś zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. "Następnie przesłuchał mężczyznę w charakterze podejrzanego. W tej chwili nie informujemy o treści oświadczeń procesowych, które złożył podejrzany w tej sprawie mężczyzna" – dodała.

Zobacz także

"Po wykonaniu tych czynności procesowych prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec podejrzanego. W tej chwili czekamy na decyzję sądu w tym zakresie" – powiedziała także Biranowska-Sochalska.

Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym pogotowie otrzymało w niedzielę po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i był świadomy. Drugi z mężczyzn był w stanie krytycznym. W poniedziałek poinformowano, że zmarł.

Zobacz także

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w kinie, w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu "niebezpiecznego narzędzia".

RadioZET.pl/PAP/BM