Zamknij

Roczne dziecko ze śladami pobicia. Zatrzymano 38-letniego konkubenta

Redakcja
08.02.2018 16:44
Roczne dziecko ze śladami pobicia. Zatrzymano 38-letniego konkubenta
fot. Pixabay

Zarzut spowodowania obrażeń ciała u 13-miesięcznego chłopca usłyszał 38-letni mężczyzna, konkubent matki dziecka. Wniosek o tymczasowy areszt podejrzanego trafił do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek 13-miesięczny chłopczyk został przyjęty na oddział ratunkowy szczecineckiego szpitala, przywiozła go matka. Stwierdzono u niego liczne zasinienia, obrzęk warg, nosa i obrzęk twarzy - obrażenia, które mogły powstać przy udziale osób trzecich.

Policja zatrzymała 38-letniego konkubenta matki dziecka. W czwartek, jak poinformował PAP zastępca prokuratora rejonowego w Szczecinku Janusz Bugaj, mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania obrażeń ciała u małoletniego i skierowano do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt.

Za popełnienie tego czynu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

38-letni konkubent matki dziecka, miał się nim opiekować pod jej nieobecność w miniony wtorek. Gdy kobieta wróciła do domu, zauważyła u dziecka liczne zasinienia i zaczerwienienia. Pojechała z nim do szpitala. To jego personel zawiadomił policję o możliwości popełnienia przestępstwa.

Policja we wtorek zatrzymała 38-latka. Był pijany, dlatego jego przesłuchanie możliwe było dopiero w czwartek. Śledczy czekali też na dokumentację szpitalną, chcieli również przesłuchać matkę dziecka.

RadioZET.pl/PAP/DG