Zamknij

Szczenięta porzucone w papierowej torbie. Policjanci poszukują właściciela

Redakcja
01.09.2018 21:07
Szczenięta porzucone w papierowej torbie. Policjanci poszukują właściciela
fot. Lubelska policja

Policjanci poszukują właściciela szczeniąt, które znalezione zostały na terenie gminy Siedliszcze. Na to nietypowe znalezisko natknął się okoliczny mieszkaniec. Cztery pieski znajdowały się w papierowej torbie. Szczenięta trafiły pod opiekę personelu schroniska dla zwierząt. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu szczeniąt w miejscowości Bezek Dębiński na terenie gminy Siedliszcze. Policjanci z komisariatu w Rejowcu ustalili, że mieszkaniec tej miejscowości zauważył w rowie papierową torbę, z której dochodziły charakterystyczne odgłosy. Zainteresował się tym i zajrzał do środka.

Okazało się, że były tam cztery małe pieski. Funkcjonariusze zaopiekowali się małymi czworonogami do czasu przyjazdu pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zabrali je pod swoja opiekę.

Zobacz także

Teraz policjanci poszukują właściciela szczeniaków i wyjaśniają w jakich okolicznościach doszło do ich porzucenia. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

RadioZET.pl/PAP/DG