Zamknij

Mężczyzna wciągnięty przez prasę rolniczą. Na miejscu helikopter pogotowia

18.06.2020 13:22
Mężczyzna wciągnięty przez prasę rolniczą. Na miejscu helikopter pogotowia
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Dramatyczny wypadek na polu w jednej z miejscowości w województwie wielkopolskim. 55-letni mężczyzna został wciągnięty przez prasę rolniczą - poinformowali konińscy strażacy.

Makabryczny wypadek podczas prac rolnych pod Koninem. Jak informują konińscy strażacy oraz lokalne media, 55-letni rolnik został wciągnięty przez prasę rolnicza. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

W środę do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP  w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku, który miał miejsce w trakcie prac polowych. Tragedia wydarzyła się 16 czerwca w miejscowości Szczepidło (woj. wielkopolskie), ale lokalne portale napisały o niej dzień później.

Zobacz także

55-latek pracował na polu. W pewnym momencie mężczyznę wciągnęła prasa rolnicza.

Mężczyznę wciągnęła prasa rolnicza, na miejscu pogotowie

Mężczyzna, mieszkaniec powiatu konińskiego, pracując na swoim sprzęcie świadczył usługi na polu należącym do innego właściciela. W pewnym momencie z nieustalonych dotąd przyczyn został wciągnięty przez prasę rolniczą

- powiedział lokalnym mediom Sebastian Wiśniewski z konińskiej KMP.

prasarolnicza

fot. JRG nr 2 Konin

Zobacz także

Na miejsce wezwano również ratowników medycznych. Ci z kolei zaangażowali do akcji Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Reanimacja 55-latka trwała przez dłuższy czas – niestety, ze względu na stopień odniesionych obrażeń nie zakończyła się ona pozytywnie. Mężczyzna zmarł.

Zobacz także

Jak czytamy na portalu topagrar.pl, w sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ma wyjaśnić bezpośrednią przyczynę oraz okoliczności makabrycznej śmierci rolnika.

RadioZET.pl/topagrar.pl/Przegląd Koniński/Facebook/cenyrolnicze.pl