Zamknij

Będą szczepienia nastolatków w wieku 12-18 lat Moderną. "Rozwiązanie wprowadzone jak najszybciej"

10.08.2021 16:02
Szczepienia nastolatków
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia preparatem Moderny przeciw Covid-19 będą wprowadzone w Polsce - dowiaduje się Radio ZET. Decyzja ta jest zgodna z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków. 

Szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia preparatem Moderny przeciw Covid-19 będą wprowadzone w Polsce. Informację tę potwierdził w rozmowie z Radiem ZET rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, powołując się na rekomendację Europejskiej Agencji Leków (EMA). 

Będą szczepienia nastolatków w wieku 12-18 lat Moderną przeciw Covid-19

- Zgodnie z decyzją i rekomendacją EMA, po wcześniejszych badaniach firmy Moderna, to rozwiązanie będzie wprowadzone jak najszybciej - zapowiedział Andrusiewicz, nie podając jednak przy tym konkretnej daty.

Przypomnijmy, że do tej pory dzieci i młodzież między 12. a 18. rokiem życia mogły być szczepione jedynie preparatem firmy Pfizer. Możliwość taka funkcjonuje od początku czerwca. Jak poinformowało przed kilkoma dniami Ministerstwo Edukacji i Nauki, dotychczas przynajmniej jedną dawką zaszczepiono ok. 30 proc. nastolatków w przedziale 12-18 lat. 

Szczepienia przeciw Covid-19 trwają w Polsce od końca grudnia 2020 roku. Z najbardziej aktualnych danych rządów wykonano dotychczas ponad 35 mln szczepień. W pełni zaszczepionych (dwiema dawkami preparatów Pfizer, Moderna i AstraZeneca oraz jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson) jest obecnie 17,9 mln osób. 

RadioZET.pl/PAP/MP