Zamknij
Szczepienia przeciw Covid-19 bez rejestracji
  • 21501240
  • mid-21501241
  • 21501243
  • 10 Zobacz
fot. PAP/Adam Warżawa GDYNIA

Punkty szczepień przeciw Covid-19, uruchomione przez rząd na okres majówki, przeżywały dziś w wielu miastach Polski istne oblężenie. Nie brakuje relacji o wielogodzinnym czekaniu w kolejkach po jednodawkowy zastrzyk firmy Johnson&Johnson. Rządzący już deklarują, że mobilne punkty dostaną dodatkowe tysiąc szczepionek.

Szczepienia przeciw Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji okazały się majówkowym strzałem w dziesiątkę. Punkty wyznaczone przez rząd, głównie w miastach wojewódzkich, przeżywały dziś istne oblężenie. Chętni ustawiali się w długich kolejkach, czekając na zastrzyk nawet po kilka godzin.

"W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją "Zaszczep się w majówkę" w niedzielę rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek - poinformował w sobotę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw Covid-19, mający aktywne e-skierowanie, mogą do poniedziałku zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Chętni otrzymują jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.

Szczepienia przeciw Covid-19 bez rejestracji. Wielkie kolejki do punktów szczepień 1 maja

Od samego rana do punktów szczepień w wielu miastach ustawiały się długie kolejki chętnych. Dowodzą tego fotorelacji z Wrocławia, Torunia, Lublina, Łodzi, Warszawy, Krakowa i innych dużych miast Polski.

"Powoli kończy się pierwszy dzień akcji szczepień na majówkę. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za sprawną organizację! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek. Zapraszamy jutro i pojutrze" - napisał na Twitterze Dworczyk. Adresy i godziny otwarcia mobilnych punktów znaleźć można na stronach urzędów wojewódzkich oraz na naszej stronie. Na szczepienie w nich nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

RadioZET.pl/PAP