Zamknij

Zmiany w programie szczepień? Chodzi o rodziny pracowników dużych firm

22.04.2021 20:26
Waldemar Kraska szczepienia przeciw covid
fot. Foto Olimpik /REPORTER

Szczepienia przeciw Covid-19 dla pracowników dużych firm zostaną rozszerzone? Jak przyznał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, rozważane jest wprowadzenie szczepień nie tylko wśród pracowników dużych firm, ale również wśród członków ich rodzin. Dodał, że wiele firm włączyło się w proces szczepień.

  1. Szczepienia przeciw Covid-19 także wśród rodzin pracowników dużych firm?
  2. Waldemar Kraska: czwarta fala koronawirusa będzie zdecydowanie słabsza

Szczepienia przeciw Covid-19 mogą niebawem objąć także wybrane zakłady pracy. Zgodnie z projektem przesłanym do konsultacji przez ministra Michała Dworczyka, tylko zakłady zatrudniające ponad 500 pracowników będą mogły zorganizować swoje punkty.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany był w czwartek w TVP Info o to, czy rozważane jest szczepienie w ramach tej akcji również rodzin pracowników takich firm.

Szczepienia przeciw Covid-19 także wśród rodzin pracowników dużych firm?

"Tych szczepionek będzie dużo, wtedy oczywiście także taką akcję możemy wprowadzić, żeby szczepić jak najwięcej Polaków, także rodziny pracowników w takich dużych firmach" – powiedział. Dodał, że wiele firm bardzo aktywnie włączyło się w proces szczepień.

Taką możliwość – szczepienia w firmach zatrudniających ponad 500 osób – zapowiadał w połowie kwietnia wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Mówił, że od połowy maja ruszy akcja szczepień w firmach, jednak – jak podkreślił – wszystko zależy od rzetelności i słowności koncernów produkujących szczepionki. Dodał, że celem rządu jest, aby szczepienia w firmach przebiegały w sposób "maksymalnie bezpieczny, maksymalnie szybko i na maksymalnie liberalnych zasadach".

Waldemar Kraska: czwarta fala koronawirusa będzie zdecydowanie słabsza

Kraska przestrzegł w czwartek przed czwartą falą koronawirusa. "Wszyscy mówimy, że jesień zawsze obfituje w choroby infekcyjne. Mamy już plan przygotowany na jesień. Co prawda jest kwiecień, ale także musimy o tym myśleć, ale to będzie zależało od tego, ilu Polaków się wyszczepi" – mówił.

ZOBACZ TAKŻE: Bon turystyczny może przepaść. Rząd nie przedłuży ważności

Dodał, że z szacunków wynika, że ok. 40 proc. Polaków zaraziło się koronawirusem. "Jeżeli wyszczepimy bardzo dużą część społeczeństwa ta czwarta fala, jeżeli ona się ewentualnie pojawi, będzie zdecydowanie słabsza i mniejsza niż te poprzednie, szczególnie ta fala trzecia, którą w tej chwili mieliśmy, mamy za sobą"

RadioZET.pl/ PAP/ TVP Info