Szczerba do Ziemca w TVP: Czy patrzy Pan na siebie, gdy się goli? Co tam się działo...

Redakcja
10.06.2017 20:31
Michał Szczerba
fot. TVP

Michał Szczerba dał się zaprosić do studia TVP, gdzie przez kilkanaście minut nie dawał spokoju Krzysztofowi Ziemcowi. Poseł PO zapytał dziennikarza m.in. o to, czy nie ma problemu z patrzeniem na siebie, gdy się goli.

W studiu Wiadomości TVP ciekawie było już od początku głównego wydania dziennika (widzowie dowiedzieli się dziś na przykład, w jak katastrofalnej sytuacji jest Gazeta Wyborcza), ale naprawdę gorąco zrobiło się na koniec, gdy zaczęła się rozmowa z gośćmi: Pawłem Grabowskim (Kukiz’15) i Michałem Szczerbą (PO).

Szczerba nie odpowiadał na pytania Krzysztofa Ziemca. Zamiast tego punktował TVP. Dopytywał, dlaczego telewizja publiczna tak mało mówi o sprawie Małgorzaty Sadurskiej, która Kancelarię Prezydenta wkrótce ma zamienić na gabinet wiceprezesa PZU z pensją rzędu 90 tysięcy złotych miesięcznie.

Poseł PO nie chciał rozmawiać na temat ujawnianych w ostatnich dwóch dniach kolejnych taśmach z restauracji Sowa&Przyjaciele. - To materiały przekazywane przez rządową prokuraturę rządowej telewizji - przekonywał Szczerba.

Polityk Platformy Obywatelskiej przypominał też słowa Baracka Obamy, który podczas szczytu NATO w Polsce apelował o praworządność i wolne media.

Gdy zaczął mówić więcej o mediach i o tym, że część widzów płaci abonament, Krzysztof Ziemiec spróbował odbić piłeczkę, pytając, czy sam Szczerba płaci za media publiczne. Odpowiedź gościa Wiadomości była wymijająca.

Będący tłem dla tej dyskusji poseł Grabowski z ugrupowania Pawła Kukiza prosił Szczerbę, by ten poszedł wykrzyczeć się na Stadion Narodowy (dziś, 10 czerwca, mecz Polska - Rumunia) i wyszedł z „transu”.

Radiozet.pl/ŁS