Zamknij

Tragedia w trakcie wędkowania. Nie żyje 30-latek

04.07.2022 16:16

Nie żyje 30-latek, który w niedzielę 3 lipca wybrał się na wędkowanie nad zalew w miejscowości Szczodrzykowo, niedaleko Kórnika (woj. wielkopolskie). Młody mężczyzna przy zarzucaniu wędki zahaczył o linię średniego napięcia. Został porażony prądem.

Tragedia w trakcie wędkowania. Nie żyje 30-latek
fot. Beata Zawrzel/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Tragedia w trakcie wędkowania w Wielkopolsce. W miejscowości Szczodrzykowo nad lokalnym zalewem 30-letni wędkarz został porażony prądem.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Został tam przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tragedia w trakcie wędkowania. Nie żyje 30-latek

30-letni mężczyzna został porażony prądem podczas zarzucania wędki. Niestety, jego życia nie udało się uratować. - Stan pacjenta był bardzo ciężki. Niestety, w poniedziałek, około godz. 10 mężczyzna zmarł - poinformował "Głos Wielkopolski" Konrad Napierała, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej w Poznaniu.

Sprawę śmierci wędkarza wyjaśnia prokuratura. Tygodnik "Tydzień Ziemi Śremskiej" przypomina, że to nie pierwsza podobna tragedia z udziałem wędkarza nad wspomnianym zbiornikiem.

"Zbiornik ma swoją mroczną historię. W przeszłości dochodziło tam do śmiertelnych porażeń wędkarzy przez prąd o napięciu 15 tys. wolt. W każdym z przypadków zahaczali oni o biegnącą tam linię średniego napięcia. Do wypadków dochodzi od strony drogi, przeważnie łowią tam przyjezdni, lokalni wędkarze omijają to miejsce, właśnie ze względu na niebezpieczeństwo i bliskie sąsiedztwo linii energetycznej" – czytamy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/Tydzień Ziemi Śremskiej