Zamknij

Rozmowy na szczycie? Prezydenci Polski i Słowacji szusują w Szczyrku

Redakcja
04.01.2019 17:25
Rozmowy na szczycie? Prezydenci Polski  i Słowacji szusują w Szczyrku
fot. Facebook/Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

„Prezydenci Polski Andrzej Duda i Słowacji Andrej Kiska szusowali w piątek na trasach narciarskich w rejonie Hali Skrzyczeńskiej w Szczyrku w Beskidach” – podał na swojej stronie na Facebooku, należący do słowackich inwestorów, Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Dziś w ramach prywatnej wizyty warunki w naszym ośrodku testowali prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Słowacji Andrzej Kiska” – podał w piątek po południu ośrodek, ilustrując wiadomość zdjęciami obu przywódców.

Prezydent Andrzej Duda przebywa w wiślańskiej rezydencji na Zadnim Groniu. Jego Kancelaria w piątek rano na Twitterze podała, że rozmawiał tam ze słowackim przywódcą. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o szczegóły spotkania odparł jedynie, że miało ono charakter nieformalny.

To kolejne już nieformalne spotkanie obu prezydentów na nartach.

Zobacz także

Prezydenci Polski i Słowacji w grudniu 2017 r. zamierzali wspólnie otworzyć szczyrkowski ośrodek po gruntownej modernizacji, którą przeprowadził słowacki inwestor. Plany pokrzyżowała wówczas aura. Wiatr halny i towarzyszące mu ocieplenie roztopiły przygotowany na trasach narciarskich śnieg.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ