Zamknij

Zjeżdżali na „jabłuszkach”, uderzyli w drzewo. Trzy osoby poważnie ranne

Redakcja
29.12.2018 16:23
Zjeżdżali na „jabłuszkach”, uderzyli w drzewo. Trzy osoby poważnie ranne
fot. Facebook/GOPR Beskidy

Trzy osoby zostały poważnie ranne podczas nocnego zjazdu na „jabłuszkach” w rejonie Suchego w Szczyrku. Młodzi ludzie zjeżdżali po dawnej trasie wyciągu orczykowego. Uderzyli w drzewo. Byli pijani.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ratownicy GOPR zgłoszenie o wypadku w Beskidach dostali w sobotę po północy. Trzy osoby w wieku do 30 lat, zjeżdżając trasą dawnego orczyka, uderzyły w drzewo. Teren należy do Szczyrk Mountain Resort.

Na ratunek wyruszyli goprowcy z Hali Skrzyczeńskiej, którzy nieco wcześniej wrócili z zakończonych sukcesem kilkugodzinnych poszukiwań zaginionego narciarza w rejonie Małego Skrzycznego.

Zobacz także

Ratownicy w rejonie Suchego zastali trzech poważnie rannych młodych ludzi. Jeden skarżył się na bóle klatki piersiowej i brzucha. Dwaj pozostali doznali licznych urazów twarzoczaszki. U jednego z nich goprowcy podejrzewali też złamania kończyn.

Jak informuje GOPR, młodzi ludzie wpadli na drzewo z dużą prędkością. Byli pijani. Saniami kanadyjskimi i skuterem zostali zwiezieni do Soliska, gdzie czekały na nich karetki.

RadioZET.pl/PAP/JŚ