Zamknij

Szczytno: Kierowca forda wjechał w opiekunkę z dziećmi. Bliźnięta walczą o życie

25.04.2020 16:58

Koszmarny wypadek przed przejściem dla pieszych w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i najechał w opiekunkę oraz stojący przed przejściem wózek z małymi bliźniętami. Dzieci w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Wypadek
fot. East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podaje lokalny tygodnik „Szczytno”, do wypadku doszło po godzinie 14 na ulicy Władysława IV. Opiekunka dzieci czekała z wózkiem przed przejściem dla pieszych, gdy najechał w nią pirat drogowy. 

Zobacz także

Policja poinformowała PAP, że jadący fordem mustangiem 29-latek potrącił czekająca przed przejściem dla pieszych opiekunkę i wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Samochód uderzył jeszcze w sąsiednią posesję, zatrzymał się dopiero na budynku.

Prędkość auta musiała być ogromna, bo samochód wbił się w ścianę pobliskiego budynku. Jedno z dzieci leci helikopterem LPR do szpitala w Olsztynie, o życie drugiego ratownicy wciąż walczą na miejscu

- relacjonował tygodnik.

Dzieci są w ciężkim stanie. Razem z nimi do szpitala trafiła także ich opiekunka, która ma 29 lat. Ze wstępnej oceny policji wynika, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość forda.

- Najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków – powiedziała tygodnikowi Izabela Cyganiuk, ze szczycieńskiej policji.

RadioZET.pl/Tygodnik Szczytno