Zamknij

Zabił pieszego i uciekł. Policja szuka kierowcy ciemnego Audi

Redakcja
05.10.2018 20:16
Policja
fot. East News

Policja w Szczytnie pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia, w którym zginął 46-letni mieszkaniec Dąbrowy. Mężczyzna został najprawdopodobniej potrącony na drodze przez ciemny samochód osobowy, którego kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca zdarzenia. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło w środę 3 października br. późnym wieczorem. W miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji oraz karetka pogotowia.

Niestety mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować potrąconego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 46-letni mieszkaniec Dąbrowy został potrącony przez samochód osobowy – ciemne Audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi, którego kierowca po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Myszyńca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pracujących pod nadzorem prokuratora. Kierowcy, który spowodował wypadek skutkujący śmiercią innej osoby, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia, grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informację na temat tego zdarzenia, które mogą pomóc w ustaleniu jego sprawcy. Informacje takie można przekazać osobiście w dowolnej jednostce policji, dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub bezpośrednio do szczycieńskich policjantów tel. 89 623 22 00. Informacje takie można przekazać także anonimowo.

RadioZET.pl/DG