Zamknij

Wyrzuciła psa z pędzącego auta. Zareagowało trzech 13-latków. "Była opryskliwa"

14.04.2021 18:35
Szczytno
fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Trzech 13-letnich chłopców ze Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie) zaalarmowało policję, gdy zobaczyli, że kobieta prowadząca mercedesa wyrzuciła z samochodu psa. Dodatkowo okazało się, że 47-latka była pijana. Została już zatrzymana przez funkcjonariuszy. 

Szczytno - to w tym mieście w woj. warmińsko-mazurskim doszło do zdarzenia. Oficer prasowa miejscowej Komendy Powiatowej Policji Izabela Cyganiuk poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że trzech 13-latków stało pod sklepem przy ul. Warszawskiej w Szczytnie, gdy zauważyli, że przy drodze zatrzymuje się mercedes, a osoba kierująca wyrzuca z auta psa.

Auto podjechało pod sklep, przy którym stali chłopcy. Gdy wysiadła z niego kobieta, chłopcy zwrócili jej uwagę, że wyrzuciła psa. Kobieta była dla nastolatków niemiła, opryskliwa i dodatkowo w ocenie chłopaków - pijana. Dlatego nastolatkowie zadzwonili po policję

Izabela Cyganiuk, oficer prasowa KPP Szczytno

Gdy na miejsce przyjechał patrol, kobieta robiła jeszcze zakupy. Gdy wyszła ze sklepu, policjanci przebadali ją alkomatem, który wykazał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Szczytno. Wyrzuciła psa z samochodu. Zareagowało trzech 13-latków

47-latka po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Policjanci wyjaśnią również, dlaczego kobieta chciała porzucić swojego czworonoga.

- Pies dzięki pomocy straży miejskiej został przekazany do wolontariuszy schroniska "Cztery Łapy" w Szczytnie - powiedziała policjantka. Przyznała też, że postawa 13-latków zachwyciła policjantów. - Fajnie jest spotkać takich rozsądnych, wrażliwych młodych ludzi - podkreśliła oficer szczycieńskiej policji. 

RadioZET.pl/PAP/KPP Szczytno