Macierewicz o decyzji Dudy ws. nominacji: szef MON nie powinien tego komentować

Redakcja
09.08.2017 15:51
Macierewicz
fot. East News

Minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta - powiedział w środę Antonii Macierewicz odnosząc się do tego, że 15 sierpnia nie będzie nominacji generalskich. Szef MON podkreślił zarazem, że w wojsku potrzebne są nowe kadry oficerskie.

Walka ze "śmieciówkami" - puste obietnice PiS? Wypowiedz się na MAM ZDANIE!

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało we wtorek, że prezydent Andrzej Duda zdecydował, iż 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich.

"W ocenie prezydenta trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich" - poinformowało Biuro.

Zobacz także

Odnosząc się do sprawy Macierewicz powiedział w środę w Radiu Maryja, że "minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta".

Szef MON dodał zarazem, że w Wojsku Polskim są potrzebne nowe kardy oficerskie, bez których nie nastąpi realna zmiana, która - jak mówił - jest "niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP