Zamknij

Macierewicz jednak zostaje? Wkrótce ma spotkać się z ważnym doradcą Trumpa

Redakcja
08.01.2018 07:23
Macierewicz
fot. Grzegorz Bukała/Agencja Gazeta

Szef MON poleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie 17 stycznia ma spotkać się z doradcą prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa. Według rzeczniczki ministerstwa Antoni Macierewicz będzie rozmawiał z gen. MacMasterem o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO. A to wszystko w kontekście rekonstrukcji rządu i możliwej, choć nie do końca pewnej, dymisji ministra.

Czy zaplanowana wizyta za Oceanem to wyraźny sygnał, że minister pozostanie na stanowisku, czy może jednak zasłona dymna? Tego nie wiemy, bo jednocześnie pojawiły się pogłoski o tym, że Amerykanie odwołali bądź przełożyli spotkanie Macierewiecza z MacMasterem.

Zobacz także

To spotkanie jest dla szefa MON bardzo ważne, bo po pierwsze dopiero drugi raz miałby zostać przyjęty przez urzędnika na tak wysokim szczeblu, a po drugie kłopoty z zapowiadanym od dawna zakupem rakiet Patriot - Amerykanie podobno postawili zaporową cenę - można rozwiązać tylko na wysokim szczeblu, więc wizyta tego ministra czy jego następcy jest konieczna.

Według nieoficjalnych informacji ministrowi Macierewiczowi podczas wizyty w USA ma towarzyszyć wiceminister Tomasz Szadkowski.

RadioZET.pl/JC/MP