Błaszczak zdecydowanie o nagrodach dla ministrów. Zdradził też, co zrobił ze swoimi

Redakcja
21.04.2018 16:25
Błaszczak
fot. PAP

Nagrody wypłacone dla ministrów w rządzie PiS były błędem. Ja sam zwróciłem nagrody - przekazałem te pieniądze na Caritas Polska - powiedział w sobotę w Dąbrówce szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef MON spotkał się w sobotę z mieszkańcami Dąbrówki na Mazowszu. Jak poinformował, zwrócił nagrody, które otrzymał jako minister w rządzie PiS. - Przekazałem te pieniądze na Caritas Polska - wyjaśnił Błaszczak.

W jego ocenie, nagrody wypłacone dla ministrów w rządzie PiS "były błędem". - Wyciągnęliśmy z tego wnioski. Skoro opinia publiczna nie zgadza się z tym, żeby ministrowie otrzymywali nagrody, więc te nagrody zostały zwrócone na cel charytatywny - podkreślił.

Zobacz także

- Również wystąpiliśmy z projektami ograniczającymi zarówno uposażenia poselskie, ministerialne, ale także uposażenia samorządowe - my traktujemy samorząd jako element państwa, nie przeciwstawiamy samorządu rządowi. Zarówno władza samorządowa jak i władza rządowa to władze publiczne, w związku z tym uważamy, że wynagrodzenia we władzach publicznych powinny być skromniejsze - ocenił Błaszczak.

Dodał, że zmiany dotyczą również wynagrodzeń w spółkach skarbu państwa i spółkach samorządowych. - Sądzimy, że to jest właśnie odpowiedź na oczekiwania społeczne - wyjaśnił szef MON.

RadioZET.pl/PAP/MP