Zamknij

Macierewicz rozmawiał z szefową ZHP. Sprawa incydentu na Westerplatte wyjaśniona?

Redakcja
21.09.2017 13:53
Macierewicz
fot. East News

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz rozmawiał z naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzatą Sinicą o incydencie z Westerplatte - ustaliło Radio ZET. 1 września podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej wbrew uzgodnieniom to nie harcerz odczytał apel poległych, a oficer Marynarki Wojennej. Osoby z MON i Żandarmerii Wojskowej uniemożliwiły wtedy harcerzowi wejście na mównicę.

Wygląda na to, że obie strony wyjaśniły sobie sprawę tego zajścia? Jak powiedział mi zastępca naczelnika ZHP harcmistrz Krzysztof Budziński, spotkanie druhny naczelnik z ministrem obrony odbyło się dokładnie tydzień temu.

Zobacz także

Spotkanie nie dotyczyło jedynie incydentu, ZHP i MON omawiali dotychczasową współpracę i kwestie tej współpracy w przyszłości - spotkanie to było efektem zaproszenia ze strony ministra Macierewicza.

W sprawę wyjaśniania zajścia włączyła się też Kancelaria Prezydenta. Jeden z prezydenckich ministrów wystosował nawet list do szefostwa resortu obrony z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Zobacz także

RadioZET.pl/MSo/MP