Brudziński złośliwie o proteście mundurowych: na maszynkę do golenia zabrakło

Redakcja
03.10.2018 07:29
Brudziński
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Joachim Brudziński skomentował wtorkowy protest służb mundurowych. Pozwolił sobie przy tym na złośliwość względem przewodniczącego NSZZ policjantów.

Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni i inni funkcjonariusze służb mundurowych wyszli we wtorek na ulice Warszawy. Maszerując od Placu Zamkowego do Placu Na Rozdrożu w liczbie ok. 20 tysięcy, domagali się podwyżek oraz powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego. 

Złośliwości szefa MSWiA

Manifestację skomentował szef MSWiA, odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie służb, Joachim Brudziński, który był gościem „Wiadomości” w TVP.

– Panie przewodniczący, ten teatr, ta manifestacja już za nami, a ja od jutra zapraszam do rozmów [...], wierzę w to głęboko, że zarówno Panu, a już na pewno mi i rządowi zależy, aby policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej czuli się w Polsce bezpiecznie – oznajmił minister. I pozwolił sobie także na daleko idącą uszczypliwość względem lidera policyjnych związkowców.

Zobacz także

– Patrząc dzisiaj na przywódcę związkowców, był taki lekko niedogolony. Można by odnieść wrażenie, że na maszynkę do golenia zabrakło. Pozwalam sobie na tę złośliwą uwagę z jednego powodu. Otóż kiedy zwróciłem się do wszystkich funkcjonariuszy, mówiąc, że jestem gotowy do rozmów i dialogu, pan przewodniczący równie złośliwie skomentował mój – jak stwierdził – wyprasowany garnitur – mówił w programie.

Związkowiec komentuje garnitur Brudzińskiego

Słowa Brudzińskiego to nawiązanie do ironicznego stwierdzenia Rafała Jankowskiego, szefa NSZZ policjantów. Przewodniczący skomentował na Twitterze nagranie, w którym minister przedstawił propozycje dla protestujących funkcjonariuszy.

„Ładna marynarka Panie Ministrze, staram się, ale żadnej innej jakości w tym stand-upie nie znalazłem” – napisał. 

RadioZET.pl/wp.pl/MP