Zamknij

Starcie Brudzińskiego z Durczokiem na Twitterze. "Do zobaczenia w celi", "pomodlę się za pana"

Redakcja
07.01.2019 12:08
Brudziński
fot. PAP

Kamil Durczok starł się na Twitterze z Joachimem Brudzińskim. Dziennikarz zarzucił szefowi MSWiA wykorzystywanie tragedii w Koszalinie do swoich politycznych celów. Polityk nie pozostał mu dłużny. 

Nie milkną echa tragedii, która rozegrała się w piątek w koszalińskim escape roomie. W wyniku pożaru zginęło pięć 15-letnich dziewcząt, a próbujący je ratować pracownik lokalu z ciężkimi oparzeniami trafił do szpitala. 

Tragedia w escape roomie

Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedzieli wzmożone kontrole w escape roomach. Dziś już wiemy, że w wielu z nich wykazano liczne uchybienia w zakresie bezpieczeństwa. 

Policja poinformowała również, że zatrzymany został twórca escape roomu w Koszalinie (działalność gospodarcza była zarejestrowana na jego babcię). 28-letni Miłosz S. został już przesłuchany i trafił do aresztu. Według informacji śledczych nie był wcześniej karany. 

Durczok krytykuje szefa MSWiA

Po wystąpieniu członków rządu odezwał się m.in. Kamil Durczok. Dziennikarz, były szef "Faktów" w TVN, mocno skrytykował Brudzińskiego, zarzucając mu próbę wykorzystania koszalińskiego dramatu do własnych politycznych celów:

"Min. @jbrudzinski bezczelnie wykorzystał tragedię w Koszalinie do swoich politycznych celów. Kiedyś był jedną z nielicznych jasnych twarzy @pisorgpl. Dzis działa jak hiena. Oczekuję wizyty policji jutro o 6 rano. Ale pan też za swoje głupoty odpowie. Do zobaczenia w celi - napisał. 

Brudziński odpowiada

Na status Durczoka odpowiedział już minister, który po "gorzkiej" pochwale pod adresem dziennikarza zadeklarował...modlitwę w jego intencji:

"Wstyd się przyznać, ale dla mnie kiedyś pan też wydawał się jasną twarzą dziennikarstwa. Dziś tylko jedynie mogę panu zadeklarować, że pomodlę się za pana. Pomocy medycznej udzielić niestety nie potrafię" - napisał. To nie był zresztą ostatni wpis Brudzińskiego w tym temacie:

RadioZET.pl/Twitter/MP