Zamknij

Rząd reaguje na decyzję PE ws. Polski. Szef MSZ: to mowa nienawiści

Redakcja
15.11.2017 16:57
Waszczykowski
fot. PAP

Jesteśmy zszokowani językiem tej debaty, niektóre z wystąpień mogłyby się kwalifikować jako mowa nienawiści - tak komentuje dzisiejszą debatę o Polsce w Parlamencie Europejskim minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Europosłowie przyjęli rezolucję w sprawie ochrony praworządności w Polsce. - Obecna sytuacja stanowi jednoznaczne ryzyko poważnego naruszenia wartości unijnych - stwierdzili.

Waszczykowski mówi, że były poruszane tematy, które nie zostały jeszcze wprowadzone do prac Sejmu. Według niego dzisiejsza debata w PE oparta była o pogłoski i materiały niemerytoryczne.

Zobacz także

- Są one rozpowszechnianie być może najczęściej przez polską opozycję, która w dalszym ciągu wychodzi z założenia, że ulica i zagranica to instrumenty walki politycznej - dodaje.

Szef MSZ poinformował ponadto, że premier Beata Szydło w piątek ma poruszyć sprawę krytycznego stanowiska wobec Polski na szczycie Rady Europejskiej w Goeteborgu, a także, że w najbliższym czasie planowana jest wizyta szefowej polskiego rządu w Paryżu, której najważniejszym punktem ma być spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem.

Zobacz także

RadioZET.pl/NaTa/MP