Szef MSZ zamiast premiera na szczycie w Izraelu. „Taka decyzja premiera” konsekwencją „fałszywie oskarżających Polskę wypowiedzi”

Redakcja
17.02.2019 17:28
Szef MSZ zamiast premiera na szczycie w Izraelu. „Taka decyzja premiera” konsekwencją „fałszywie oskarżających Polskę wypowiedzi”
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East news

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie telefonicznej przekazał premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polskę na spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, reprezentować będzie szef MSZ Jacek Czaputowicz - poinformował w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje premierowi Netanjahu, że Polskę na spotkaniu V4 w Izraelu będzie reprezentował minister spraw zagranicznych pan Jacek Czaputowicz – powiedział Dworczyk na antenie TVP Info.

Zobacz także

Jak zaznaczył, to była dłuższa i dobra rozmowa. - Premier Benjamin Netanjahu dziękował premierowi Morawieckiemu za zorganizowanie szczytu, który odbył się w ostatnich dniach. Jego współorganizatorem, wraz ze Stanami Zjednoczonymi była Polska – wskazał.

"(…) Dlatego w konsekwencji taka, a nie inna, decyzja premiera"

- Były podziękowania. Była też informacja na temat zmiany reprezentacji polskiej na spotkaniu V4 w Izraelu – powiedział szef KPRM.

Zobacz także

- W ostatnich dniach pojawiło się kilka fałszywie oskarżających państwo polskie wypowiedzi w przestrzeni medialnej. Część z tych wypowiedzi była później prostowana, za część były przeprosiny. Niemniej premier Mateusz Morawiecki bardzo pryncypialnie podchodzi do sprawy oskarżania państwa polskiego, narodu polskiego, o czyny, których nie popełniliśmy w czasie drugiej wojny światowej - podkreślił Dworczyk.

Zobacz także

Jak wyjaśnił, "wypowiedzi te wygenerowały kolejne dyskusje, gdzie padło wiele niesprawiedliwych i nieprawdziwych oskarżeń pod adresem Polski". - Dlatego w konsekwencji taka, a nie inna, decyzja premiera Mateusza Morawieckiego" – powiedział szef KPRM.

RadioZET/PAP/JZ