Zamknij

„Jeszcze w piątkę”. Mama sześcioraczków opublikowała urocze zdjęcie maluchów

09.09.2019 10:17
Sześcioraczki z Krakowa
fot. Instagram.com

Sześcioraczki z Krakowa na wspólnej fotografii. Klaudia Marzec opublikowała na Instagramie zdjęcie pięciu swoich pociech. Fotografia w krótkim czasie zdobyła ponad 10 tys. polubień. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela przyszli na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ciążę lekarze rozwiązali w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Najmniejsze z dzieci ważyło przy urodzeniu 890 g, największe ok. 1300 g.

„Jeszcze w piątkę. Powrót do domu każdego z naszych dzieciaczków to ogromne szczęście ale niestety to też strach..... Są to wcześniaczki z masą urodzeniowa ok 1 kg i chociaż rosną w oczach to obawa o ich zdrowie towarzyszy nam każdego dnia. Jednak mimo to czekamy na naszą ostatnia kruszynkę z utęsknieniem” – napisała Klaudia Marzec, szczęśliwa mama sześcioraczków. 

Sześcioraczki z Krakowa 

Rodzice w rozmowie z dziennikarzami przyznali, że po narodzinach dzieci bali się o ich życie. Podziękowali personelowi szpitala za opiekę i dużo serca. Jak podkreślili, w domu bez pomocy rodziców i najbliższej rodziny byłoby ciężko. 

Matka dzieci, zapytana o charaktery niemowląt, zauważyła, że mają różne temperamenty, w różnych godzinach zasypiają i jedzą. Najbardziej żywiołowy jest Tymonek, a najbardziej uśmiechnięta Malwinka – która była „niespodzianką” i ostatnia z szóstki przyszła na świat.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału. Dzieci państwa Marców są pierwszymi sześcioraczkami w Polsce.

Zobacz także

RadioZET.pl