Zamknij

Motocyklista razem z pasażerką pędził 180 km/h. Jechał przez teren zabudowany

06.08.2020 14:08
Policja
fot. East News/FOT. TOMASZ HO

Szklary. Policjanci z ząbkowskiej grupy "SPEED" zatrzymali motocyklistkę, który jechał z prędkością 180 km/h. Mężczyzna otrzymał trzy mandaty i punkty karne. Funkcjonariusze odebrali mu także prawo jazdy.

Szklary. Motocyklista na drodze krajowej nr 8 na odcinku kilku kilometrów popełnił szereg wykroczeń drogowych. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, gdzie było ograniczenie do 40 km/h jechał z prędkością blisko 120 km/h.

Szklary. Motocyklista z pasażerką pędził 180 km/h

Do zatrzymania motocyklisty doszło 5 sierpnia przed godziną 19 na drodze krajowej nr 8 w Szklarach. Na tym odcinku obowiązuje kierowców ograniczenie prędkości do 40 km/h. W pewnym momencie obok funkcjonariuszy przejechał motocyklista z dużą prędkością. Za mężczyzną ruszyli policjanci, używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.

Po drodze kilkukrotnie zarejestrowali prędkość motocyklisty. Mężczyzna jechał bardzo szybko. Przed miejscowością Przerzeczyn-Zdrój na urządzeniu pomiarowym zarejestrowano prędkość 182 km/h, a w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h — przejechał z prędkością 116 km/h

- czytamy w komunikacie policji.

Zobacz także

Policjanci zatrzymali motocyklistę. 30-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego motocyklem przewoził pasażerkę. W trakcie kontroli jednośladu funkcjonariusze zauważyli, że na tablicy rejestracyjnej znajdowała się naklejka, która częściowo zasłaniała numer.

Przysłanianie, zaginanie tablic rejestracyjnych w celu utrudnienia identyfikacji pojazdu, w szczególności motocykla jest wykroczeniem, za który policjanci mogą nałożyć mandat karny do 500 złotych lub jak w tym przypadku skierować wniosek do sądu o ukaranie takiego kierowcy

- przekazała wrocławska policja.

Zobacz także

Mężczyzna otrzymał trzy mandaty, 18 punktów karnych. 30-latkowi zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za przysłanianie tablic rejestracyjnej zostanie skierowany wniosek do sądu.

RadioZET.pl/policja.pl