Zamknij

Prawie jak Rambo. Komandosi szkolą polskich policjantów

Redakcja
24.08.2017 16:34
Prawie jak Rambo. Komandosi szkolą polskich policjantów
fot. Policja

W dniu 21.08.2017 rozpoczęło się szkolenie z zakresu taktyki poruszania się w terenie otwartym dla funkcjonariuszy oddziałów oraz samodzielnych pododdziałów prewencji Policji. Zajęcia prowadzone są przez żołnierzy z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Do udziału w szkoleniu zostali wytypowani funkcjonariusze zespołów szkolenia oraz dowódcy plutonów. Zajęcia mają na celu zapoznanie policjantów z taktyką stosowaną przez wojsko w trakcie wykonywania zadań w terenie zalesionym i otwartym, co pozwoli w przyszłości na wzajemne zrozumienie w przypadku konieczności wykonywania wspólnych zadań.

policja002

Szkolenie zakończy się w dniu 25.08.2017 r. spotkaniem uczestników przedsięwzięcia z insp. Dariuszem Dymińskim - Zastępcą Dyrektora Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji oraz ppłk. Michałem Strzeleckim - Dowódcą Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu i jest realizacją jednego z wniosków z narady dowódców oddziałów oraz samodzielnych pododdziałów prewencji Policji.

policja003

RadioZET.pl/policja/maal