Zamknij

Morawiecki przygotował Szlachetną Paczkę. "Udało się, ogromnie się cieszę"

04.12.2019 19:04
Szlachetna Paczka 2019. Mateusz Morawiecki przygotował prezenty dla rodziny z Warszawy
fot. Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki zaangażował się w akcję Szlachetna Paczka. Razem z Radą Ministrów wsparł jedną z potrzebujących rodzin z Warszawy. - Ogromnie się cieszę, że wspólnie z moimi koleżankami i kolegami z rządu udało nam się znaleźć czas, aby przygotować prezenty – powiedział premier.

Szlachetna Paczka to jednej z najpopularniejszych projektów społecznych w Polsce. W tym roku akcja odbywa się po raz dziewiętnasty, a jej wielki finał, czyli tzw. Weekend Cudów, zaplanowany jest na 7-8 grudnia.

Kilka dni wcześniej do wsparcia inicjatywy zachęcał premier Mateusz Morawiecki. On sam, wspólnie z członkami rządu wsparł jedną z potrzebujących rodzin. To starsze, schorowane małżeństwo z Warszawy, państwo Grażyna i Dariusz.

W polityce czas biegnie bardzo szybko. Ogromnie się cieszę, że po ostatniej Radzie Ministrów wspólnie z moimi koleżankami i kolegami z rządu udało nam się znaleźć czas, aby przygotować prezenty w ramach wspaniałej akcji jaką jest Szlachetna Paczka. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym Wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas, aby dotrzeć z pomocą do drugiego człowieka

- powiedział Morawiecki. Podkreślił, że Szlachetna Paczka jest wspaniałą inicjatywą, która jest bardzo ważna dla wszystkich osób będących w potrzebie. - Dla wielu ludzi, którzy żyją w samotności, niedostatku, to wyciągniecie ręki jest rzeczą fundamentalną – dodał.

49167158988_6f9b7267c9_c

Premier Mateusz Morawiecki razem z Radą Ministrów przygotowali Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny.

‧ fot. Kancelaria Premiera/Adam Guz

Szlachetna Paczka 2019

Szlachetna Paczka działa już od blisko 20 lat, a łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła już 339 mln zł. Jej celem jest pomoc ludziom potrzebującym,  m.in. osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Dzięki darczyńcom oraz wolontariuszom, którzy poznają ich historię, osoby będące w potrzebie tuż przed świętami otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram, baza rodzin i finał akcji [INFORMATOR]

Od 16 listopada do 6 grudnia darczyńcy z całej Polski mogą wybierać rodziny, którym przygotują dedykowaną pomoc. Osoby, które nie mogą przygotować paczki, mogą pomóc, wspierając projekt wpłatą.

Zobacz także

RadioZET.pl/Kancelaria Premiera