Zamknij

Szok w Rybniku. Znaleziono zwłoki mężczyzny zakopane na podwórku

Redakcja
24.02.2017 11:18
policja radiowóz
fot. Policja.pl

Aż siedem lat trwało rozwiązanie zagadki zaginięcia 61-letniego mieszkańca Rybnika. Funkcjonariusze znaleźli zwłoki mężczyzny zakopane na podwórku jego znajomego.

Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań rybnickiej komendy nad sprawą zniknięcia mężczyzny pracowali od 2010 roku. Początkowo zakładali, że 61-latek mógł wyjechać na północ Polski lub opuścić kraj. Mimo przypuszczeń kryminalnych, że los zaginionego mógł być zupełnie inny, nie mogli nie wykluczyć tych kwestii.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Podejrzenia śledczych padały również na bliskiego przyjaciela rybniczanina, co do którego policjanci planowali podjąć czynności służbowe. Wtedy też na komendę stawił się 41-letni mieszkaniec Rybnika i przyznał się do zabójstwa swojego bliskiego znajomego. Opowiedział funkcjonariuszom o wydarzeniach sprzed siedmiu lat i miejscu zakopania ciała.

Przeprowadzone wczoraj oględziny wskazanego terenu z udziałem prokuratora, śledczych, techników i policjantów potwierdziły wcześniejsze zeznania rybniczanina. Na posesji odkopano szczątki ludzkie, które zostaną poddane specjalistycznym badaniom.

41-letni zatrzymany przebywa w areszcie. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Za popełnioną zbrodnię grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/policja/DG