Zamknij

Szok w TVP Info. Kowalski "zgaszony" przez Klarenbacha. "No to wybraliście"

24.07.2022 10:48

Janusz Kowalski był w sobotę wieczorem gościem programu "Minęła 20" w TVP Info. Podczas dyskusji poseł Solidarnej Polski nazwał przewodniczącą Komisji Europejskiej "najbardziej prorosyjską polityk". – Nie kto inny a posłowie Zjednoczonej Prawicy w Parlamencie Europejskim podnosili rękę za Ursulą von der Leyen – stwierdził dziennikarz TVP Adrian Klarenbach. 

Janusz Kowalski, Adrian Klarenbach
fot. TVP Info

Janusz Kowalski z Solidarnej Polski na antenie TVP Info urządził nagonkę na rząd Niemiec i szefową Komisji Europejskiej – byłą niemiecką minister obrony w rządzie Angeli Merkel – Ursule von der Leyen. 

Kowalski zaatakował von der Leyen. Odpowiedział mu Klarenbach

Polityk Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że w obliczu wojny w Ukrainie Niemcy zachowują się jak sojusznik Rosji. – Niemcom trzeba odebrać wszystkie prawa w Unii Europejskiej. Żarty się skończyły. Niemcy odpowiadają za tę wojnę. ich pełna hipokryzji polityka jest absolutnie nie do zaakceptowania. Nawet nie potrafią wysłać czołgów – mówił Kowalski. – Ursula von der Leyen jako szefowa resortu obrony w latach 2013-2019 zostawiła szrot z Bundeswehry. Niemcy nie mają armii – kontynuował. 

– Pamiętajmy, że na czele Komisji Europejskiej stoi najbardziej progazpromowska i prorosyjska polityk, czyli Ursula von der Leyen. W ramach programu "deputinizacja Unii Europejskiej" ta osoba powinna być wyrzucona natychmiast z Komisji Europejskiej – grzmiał Kowalski. 

– Panie pośle, to tylko tak, żeby pan miał jasność. Przypomnę panu, że nie kto inny, a posłowie Zjednoczonej Prawicy w Parlamencie Europejskim podnosili rękę za Ursulą von der Leyen – stwierdził prowadzący program Adrian Klarenbach. – To był wybór między dżumą a cholerą – odpowiedział polityk Solidarnej Polski. – No to wybraliście, jak wybraliście – podsumował dziennikarz TVP.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Info