Zamknij

Szpital na Narodowym będzie gotowy do ponownego uruchomienia

Redakcja
23.05.2021 11:03
Szpital Narodowy
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Dziś szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym przestaje działać. Jak mówi Radiu ZET Michał Dworczyk, teraz Stadion Narodowy rozpocznie swoją normalną działalność. Wrócą imprezy kulturalne i sportowe. Już we wrześniu odbędą się tam mecze piłkarskiej reprezentacji Polski.

Michał Dworczyk w rozmowie z reporterem Radia ZET Jackiem Czarneckim przyznaje, że "część pomieszczeń, które były wykorzystywane przez szpital, zostanie zachowana i zabezpieczona wraz ze sprzętem na wypadek czwartej fali Covid-19".

Szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień mówi, że "nie nastąpi pełen demontaż instalacji infrastruktury''. - Zostaną jedynie zdemontowane jej niektóre elementy. Chodzi o to, żeby w razie potrzeby w ciągu kilkudziesięciu godzin można było znowu szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym uruchomić - tłumaczy. 

Na Stadionie Narodowym pozostanie też punkt szczepień. - Zaszczepiło się w tym punkcie już ponad ćwierć miliona Polaków. W absolutnej większości opinie osób, które korzystały z punktu szczepień na Stadionie Narodowym, są bardzo pozytywne. Jestem jedną z tych osób, która również się tam szczepiła i mogę powiedzieć, że absolutnie jest to profesjonalnie zorganizowany proces - dodaje.

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym był pierwszą tego rodzaju placówką w Polsce. Jak mówi szef Kancelarii Premiera, "na bazie doświadczeń z tworzenia tego szpitala powstawało kilkadziesiąt podobnych szpitali tymczasowych".

RadioZET/RadioZET.pl