Zamknij

Wróci szpital na Stadionie Narodowym? Rząd nie ma takich planów

29.10.2021 13:59
Stadion Narodowy
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rząd nie planuje na razie wznowienia działania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie - nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET w Ministerstwie Zdrowia. Stołeczny Ratusz uważa to jednak za błąd, bo w warszawskich szpitalach brakuje już wolnych miejsc.

W piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9387 nowych zakażeń koronawirusem. To zdecydowany rekord przypadków, jeśli chodzi o przyspieszającą z tygodnia na tydzień czwartą falę pandemii.

Coraz więcej pacjentów z objawami COVID-19 jest także hospitalizowanych. Czy w takim razie rząd przywróci funkcjonowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym? Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio ZET, na ten moment nie ma takich planów. Stołeczny Ratusz uważa to jednak za błąd, bo w warszawskich szpitalach brakuje już wolnych miejsc.

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym wróci? Rząd nie ma takich planów

Tylko w czwartek na cztery działające w Warszawie szpitale wojewódzkie, na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej wolne były jedynie dwa łóżka. Z kolei w szpitalach powiatowych na terenie Warszawy tylko jedna placówka miała jedno wolne miejsce na intensywnej terapii.

W stolicy działa jeszcze pięć szpitali klinicznych i trzy placówki podległe MON i MSWiA, jednak i tam na OIOM-ach nie było już wolnych miejsc. Podobna sytuacja była też na oddziałach zakaźnych.

Służby Wojewody Mazowieckiego pilnie poszukują w Warszawie 230 łóżek. Rząd zamierza lada dzień uruchomić szpital tymczasowy na Okęciu, ale tam - według informacji nieoficjalnych - będzie jedynie 160 miejsc. W trakcie trzeciej fali pandemii na Mazowszu służba zdrowia miała do dyspozycji 3800 łóżek covidowych. Aktualnie w województwie mazowieckim zabezpieczono jedynie 1183 takie łóżka.

RadioZET.pl/MG

C