Zamknij

Wypadek czy zaniedbanie? Seniorka spadła z łóżka w szpitalu i zmarła

Redakcja
12.08.2018 18:30
Szpital
fot. Pixabay

91-letnia Czesława Mularczyk zmarła na oddziale ratunkowym szpitala w Brzezinach koło Łodzi. Seniorka czekając na lekarską pomoc spadła z łóżka. Miała posiniaczoną twarz oraz rany na czole i policzku. Sprawę bada prokuratura. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

91-latka miała kłopoty ze spadającym w organizmie sodem. Jak relacjonuje wnuk pani Czesławy, kobieta została przewieziona karetką do szpitala, gdzie miała otrzymać kroplówkę. Po wstępnych badaniach trafiła sali szpitalnego oddziału ratunkowego. Tam doszło do dramatu. 

W pewnym momencie pani Czesława spadła z łóżka na podłogę, a leżanka przewróciła się na nią raniąc w głowę. Badanie tomografem komputerowym nie wykazało jednak zmian w mózgu. Stan zdrowia 91-latki z minutę na minutę ulegał pogorszeniu. Kobieta wieczorem tego samego dnia zmarła na oddziale internistycznym.

Zobacz także

''Rodzina kobiety zaalarmowała prokuraturę, która wszczęła śledztwo w sprawie śmierci'' - czytamy w ''Super Expressie''. 

Prokuratura Okręgowa w Łodzi próbuje ustalić, śmierć pani Czesławy w szpitalu w Brzezinach to nieszczęśliwy wypadek, czy zaniedbanie personelu medycznego i niewłaściwe zabezpieczenie pacjentki.

RadioZET.pl/Super Express/DG