Zamknij

Karambol na drodze krajowej, nie żyją 2 osoby. "Sytuacja jest rozwojowa"

15.01.2021 08:20
Zdjęcie ilustracyjne
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Przerażający karambol w miejscowości Szprudowo. Nie żyją dwie osoby, jedna jest ranna - informuje PAP i lokalne media. Na drodze krajowej doszło do zderzenia busa z trzema autami. Na miejscu trwa akcja służb.

Karambol miał miejsce w piątek rano na drodze krajowej 91 pomiędzy Gniewem a Tczewem (Pomorskie). W miejscowości Szprudowo zderzyły się trzy samochody osobowe i bus. Droga jest zablokowana. Dyżurny gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Damian Gajewski podał, że do wypadku doszło przed godziną 7.00.

Szprudowo. Karambol na drodze krajowej, dwie osoby nie żyją. "Sytuacja jest rozwojowa"

Według pierwszych informacji w jednym z pojazdów są dwie ofiary śmiertelne. Sytuacja jest rozwojowa. Na miejscu jest na razie 1 zastęp OSP, pozostałe w drodze - poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku mł. bryg. Łukasz Płusa. Jak z kolei podaje trójmiejski Fakt24.pl, jedna z poszkodowanych osób trafiła do szpitala.

W sieci pojawiły się zdjęcia z miejsca zdarzenia - opublikowało je kilka lokalnych portali. Na załączonych wyżej fotografiach widoczna jest skala zniszczeń wszystkich pojazdów - auta zostały dosłownie zmiażdżone. Na miejscu trwa akcja służb. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do około trzech godzin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Fakt24.pl/Facebook