Zamknij

Szydło: Egipt ważnym partnerem w zakresie kontroli nielegalnej migracji

Redakcja
04.07.2017 15:11
Szydło: Egipt ważnym partnerem w zakresie kontroli nielegalnej migracji
fot. PAP

Egipt pozostaje ważnym partnerem w zakresie monitorowania i kontroli nielegalnej migracji, naszym wyzwaniem i odpowiedzialnością jest wyeliminowanie handlu ludźmi i przemytu - powiedziała we wtorek w Budapeszcie premier Beata Szydło.

Szydło wzięła udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej i spotkaniu szefów rządów państw V4 z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. - Dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją do szczerej rozmowy z panem prezydentem es-Sisim. Poświęciliśmy ją kwestiom dwustronnym oraz wyzwaniom regionalnym i międzynarodowym przed którymi stoją nasze państwa - powiedziała Szydło.

Zobacz także

Zwróciła uwagę, że rozmowa z prezydentem Egiptu dotyczyła spraw bezpieczeństwa w regionie. - Wyraziliśmy uznanie i poparcie dla stabilizacyjnej roli Egiptu na Bliskim Wschodzie w Afryce Północnej, rozmawialiśmy o terroryzmie, o nielegalnych imigracjach, wciąż jesteśmy zaniepokojeni działaniami Państwa Islamskiego i innych grup terrorystycznych dla Półwyspie Synaj - powiedziała Szydło. Dodała, że uważamy za konieczne zdecydowane kroki, które zapobiegną zagrożeniom terrorystycznym i brunatnemu ekstremizmowi, "także w kontekście przeciwdziałania nielegalnej migracji"

Zobacz także

- Egipt pozostaje ważnym partnerem w zakresie monitorowania i kontroli nielegalnej migracji. Naszym wyzwanie i odpowiedzialnością jest wyeliminowanie handlu ludźmi i przemytu. Doceniamy egipskie wysiłki zmierzające do ukrócenia działań grup przestępczych oraz zagwarantowania pomocy potrzebującym uchodźcom. Z uznaniem odnotowujemy fakt, że władze Egiptu skutecznie powstrzymały nielegalną migrację ze swojego terytorium - powiedziała Szydło.

RadioZET.pl/pap/maal